2+3D. Grafika plus produkt 12 (2004)
Z Katalog.Czasopism.pl
Przejdź do 2+3D. Grafika plus produkt lub Spisy treści 2004
„Kalendarium” wystaw, targów i konkursów w Polsce i na świecie oraz skrótowe omówienia ważniejszych imprez.
„Rozmaitości”
Krótkie informacje oparte na nadesłanych materiałach, w wyborze i opracowaniu nie tylko redakcyjnym.
„Młodzi stowarzyszeni”
Michał Warda
Prezentacja współzałożycieli Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.
„Wyniki konkursu na logo”
„Ten typ tak ma”
Kuba Sowiński
O twórczości Sebastiana Kubicy. Jego indywidualność przejawia się także w nieco „artystowskiej” postawie życiowej. Mimo iż projektuje plakaty na zlecenie, omija z dezaprobatą komercyjne agencje reklamowe.
„Brno 2004 Międzynarodowe Biennale Projektowania Graficznego”
Marian Oslislo
Relacja wystaw w Brnie – świata liter, wydawnictw, nowych mediów.
„Międzynarodowe Biennale Plakatu w Teheranie 2004”
Krzysztof Dydo, Jacek Mrowczyk
Irańskie projektowanie graficzne spostrzegane jest obecnie jako najciekawsze zjawisko w grafice użytkowej – warto przyjrzeć się mu bliżej.
„Nie hałasuj niepotrzebnie...”
Krzysztof Lenk
19 maja zmarł niespodziewanie wybitny plakacista, Maciej Urbaniec. Wcześniej przygotowany artykuł przedstawiamy w niezmienionej, zaakceptowanej przez Macieja Urbańca, postaci.
„Zabawki dla nadzwyczajnych dzieci”
Magda Kochanowska
Ilustrowana przykładami prezentacja sposobów rozwiązywania problemów projektowych, gdy użytkownikiem jest dziecko niepełnosprawne.
„Lunatik Studio”
Autoprezentacja
Wiktor Pawlik i Patryk Rzepliński prezentują swój dorobek projektowy, m.in. kolekcję lamp wykonywanych we własnym studio.
„Dwadzieścia lat później”
Józef A. Mrozek
Czy nadal żyjemy w świecie postmodernistycznym? Rozmowa z Alessandro Mendinim, jednym z najważniejszych współczesnych twórców dizajnu, założyciela studia Alchimia.
„To da się zrobić”
Herman Fryc
Dizajner ma obowiązek wybiegać do przodu znacznie dalej niż konstruktor, mimo stawianych mu ograniczeń, które czasem paradoksalnie sprzyjają innowacyjności – o podejściu do projektowania Andrzeja Sobasia specjalizującego się w środków produkcji.
„Andrzej Jan Wróblewski – twórca systemów uniwersalnych”
Jan Trzupek
Wzornictwo jest sztuką tworzącą oblicze naszych czasów bardziej niż jakakolwiek inna dyscyplina sztuki – upewnia jeden z założycieli i pierwszy dziekan Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie.
„Designmai 2004”
Monika Bielak
O kondycji dizajnu europejskiego mówią czołowi młodzi projektanci, uczestnicy „Shooting Stars of Europe”, wiodącej wystawy Designmai w Berlinie.
„Architektura www”
Paul Kahn
Jak projektować architekturę informacji stron www, aby użytkowanie było logiczne i wygodne – radzi światowej klasy specjalista, konsultant, wykładowca w dziedzinie projektowania witryn internetowych.
„Satyrykon dwóch prędkości”
Lex Drewinski
O dwóch, wykluczają się nawzajem, podejściach do rysunku satyrycznego pisze wielokrotny uczestnik i laureat ostatniego Satyrykonu w Legnicy.
„Wirus wolności”
Jan Sowa
General Public License (GPL) – to licencja na oprogramowanie konkurencyjne dla klasycznych praw autorskich (Copyright). Istota działania GPL jest prosta: wszystko, co jest nią objęte pozostaje wolne, co oznacza, że użytkownik może dany produkt dowolnie modyfikować i rozprowadzać...
English Summaries