2+3D. Grafika plus produkt 9 (2003)
Z Katalog.Czasopism.pl
Przejdź do 2+3D. Grafika plus produkt lub Spisy treści 2003
Kalendarium
wystaw, targów i konkursów w Polsce i na swiecie oraz skrótowe omówienia wazniejszych imprez opracowane przez Anne Wesolowska i Bozene Groborz
Rozmaitosci
Krótkie informacje oparte na nadeslanych materialach, w wyborze i opracowaniu redakcyjnym.
Myslace plakaty
Krzysztof Lenk
Prace Wladyslawa Pluty daleko odbiegaja od polskiej szkoly plakatu. Sa oszczedne w konstrukcji, dobitnie w pomysle i oryginalnie w plastycznym przedstawieniu.
Piaty 4. Blok
Jacek Mrowczyk
O Miedzynarodowym Triennale Plakatu Ekologicznego w Charkowie oraz imprezach towarzyszacych. Prezentacja malo znanych twórców z Ukrainy i Rosji.
451, czyli typografia bez papieru
Robert Chwalowski
Artykul poswiecony analizie porównawczej typografii tradycyjnej i internetowej.
Dyplomy 2003
Prezentacja wybranych przez redakcyjne jury prac magisterskich i licencjackich z grafiki uzytkowej i wzornictwa obronionych w ostatnim roku w akademiach i w szkolach prywatnych.
Forma jako wyraz troski o uzytkownika
Joanna Ocias
Mysla przewodnia projektowania jakie uprawia Szwedka Maria Benktzon jest przekonanie, ze to nie cialo stwarza ograniczenia, lecz zle zaprojektowane przedmioty.
Ergo
Piotr Grzyb
Rozmowa z Andrzejem Smialkiem, projektantem firmy Ergo specjalizujacej sie w projektowaniu produktów, opakowan i tzw. POS-ów, czyli elementów wspomagajacych sprzedaz i wyróznianie produktów w handlu.
Machiny rzeczywistosci
Daniel Zielinski
Oto calkiem wspólczesna, wymagajaca nowoczesnego, twórczego myslenia o otaczajacym nas swiecie wystawa pojawia sie w sercu Starego Miasta - o ekspozycji dizajnu holenderskiego w warszawskim Zamku Królewskim.
Mieczyslaw Naruszewicz
Katarzyna Liwak
...znany jest przede wszystkim z porcelanowych figurek zwierzat przedstawianych czasami w sposób zabawny, czasami wrecz przewrotny. Okazuje sie jednak, ze jest to twórca bardzo wszechstronny... - kolejny artykul o wspóltwórcach historii polskiego wzornictwa
Prawo autorskie a dydaktyka
Jacek Popek
Próba uzmyslowienia rzeczywistych relacji autorskich zachodzacych miedzy uczelnia i studentem, a dokladniej miedzy pedagogiem a studentem, i odniesienia tych relacji do prawa autorskiego i róznych jego interpretacji.
Prawa autorskie czy dydaktyka?
Janusz Seweryn
Autor ujawnia odmienny poglad na temat prawa autorskiego w odniesieniu do prac studenckich.
Projektowanie graficzne w czasach moralnego niepokoju
David Crowley
Krytyczne omówienie zmian, roli i spolecznego obrazu projektanta grafika w ciagu ostatniego cwiercwiecza.
Dobra marka Westermarka
Katarzyna Rzehak
O jednym z najciekawszych polskich projektantów bizuterii i form zlotniczych. Do niedawna kojarzono go z zimna, geometryzujaca stylistyka. Ostatnio poszukuje nowych rozwiazan, inspirujac sie organicznymi ksztaltami bursztynu i naturalnych kamieni.